BEAUTY

Microblading

Mikroblading Nedir?

Bir kaş mimarisi işlemi olan Microblading, en çok tercih edilen kalıcı makyaj uygulamalarındandır. Microblading kalıcı makyaj boyası ile uygulanan bu işlem 3 boyutlu kaş görünümü vermek için uygulanır. Aşırı hassasiyetle,  küçük iğneli eğimli bir kalem ile uygulanan bu işlem ile üç boyutlu kıl görüntüsü oluşturulur. Microblading işlem öncesi altın oran ölçümü ile yüzünüze uygun kaş tasarımı yapılır. Sonrasında saç renginiz, cilt alt tonunuz ve kaş renginiz baz alınarak size en uygun renk seçimi yapılır. Tüm onaylarınız alındıktan sonra ise tek kullanımlık steril iğneler ile yarı kalıcı makyaj işlemine başlanır. Microblading kalıcı makyaj uygulaması dövmeyle benzerlik göstermez. Zamanı geldiğinde kendiliğinden ciltten arınan, kalıcı izler bırakmayan bir işlemi ifade eder. Yani tüm bayanların isteklerinin ortak paydası diyebiliriz. Kişi isterse, 1 yıl sonra ek seans yaptırarak işlemin kullanım süresini uzatabilir. Dövme yapılırken deri katmanına derin inilirken, Microblading kalıcı makyaj uygulamasında böyle bir derinlik söz konusu değildir. Fırçalanmış, doldurulmuş, mükemmel şekillendirilmiş kaşlar, son on yılın belirleyici güzellik görünümü haline geldi. Microblading, kaşların doğal olarak eksik olduğu yerlerde belirginlik ve dolgunluk bir görünüm sağlamak için uygulana popüler güzellik bakımlarından biri haline geldi. Her gün, bakım gerektirmeyen Microblading yarı kalıcı kaş işlemini gönül rahatlığı ile tercih edebilrsiniz. 

Mikroblading Nasıl Yapılır?

Microblading işlemi ile yüz şekline göre kaşlar yeniden yapılandırılır ve doğal kaş görünümü elde edilir. Microblading işleminde uygulana ilk olarak kaş dizayn edilir. Kişinin yüz ölçüsü ve şekline göre istenilen şekil ölçeklendirilir ve kaşın üzerine bir kalem yardımıyla tasarlanır ve işlemin rahat geçmesi için işlem yapılacak bölgeye anestezik bir krem uygulanır. Bir süre bekletildikten sonra Microblading uygulamasına başlanır. Kaşa kalıcı makyaj boyası kullanılarak kıl görünümünde üç boyutlu mikro kesiler atılır. Daha sonra kaş bölgesindeki kalıcı makyaj boyası silinir ve yeni kaşlar ortaya çıkar.

Mikroblading İşlem Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

İşlemin kaliteli olabilmesi için uzmanınızın bahsettiği ev bakımı çok önemlidir.
İşlem sonrası 1 hafta kaşlar mümkün olduğunca su ile temas ettirilmemelidir. Duş almadan önce mutlaka bölgeye parfümsüz vazelin sürülerek su ile teması en aza indirilmelidir.

1 hafta; havuz, deniz, hamam, sauna gibi ortamlardan uzak durulmalıdır.

Uzmanınızın önermiş olduğu krem, önerilen zaman dilimlerinde aksatmadan kullanılmalıdır.

Ortalama 8-12 ay arasında kalıcılığı vardır. Bu süre cilt tipinize göre değişiklik gösterir. Kullanılan pigment kalitesi ve işlem derinliğinin de etkisi vardır. Kuru ciltlerde yağlı ciltlere oranla kalıcılık süresi daha uzun ömürlüdür.

İşlem öncesinde kullanılan bölgesel anestezi kremi ile acı minimuma indirilir.

Ana seans ve kontrol seansı olmak üzere iki aşamadan oluşur. Kontrol seansı, ana seanstan 1 ay sonra yapılır.

Microblading işleminden sonra normal yaşantınıza devam edebilirsiniz. Yüzünüzde herhangi bir belirti olmaz. (Kızarıklık, şişlik vb)

İşlemden önce kaşlarınıza altın oran ölçümü ile çizim yapılarak tasarım oluşturulur. Daha sonra onayınız alınarak microblading işlemine başlanır.

İyi bir uzman pigment renk seçimini; cilt alt tonunuz, saç ve kaş renginiz gibi nitelikleri baz alarak yapacağından dolayı doğallık ön planda olacaktır. Bu durumda sizi rahatsız edecek bir renk tonu ile karşılaşmayacaksınızdır.

WhatsApp WhatsApp
Telefon +90 553 843 48 48
Email info@busratekel.com
Adres
Halaskargazı mh. Zafer sk. H. Akıncılar iş merkezi no:55 kat:2 daire:8 Nişantaşı/ ŞİŞLİ/ İSTANBUL